Geoblog.pl    tasiemiecc    Podróże    Wiedeń 2013    Drugi dzień zwiedzania

Drugi dzień zwiedzania

Austria
Austria, Wien

Dzisiaj zapowiada się dzień pełen wrażeń i chodzenia. Rano chcieliśmy znaleźć pocztę aby wysłać kartkę z Wiednia do Maroka. Przejechaliśmy pół miasta aby pocałować klamkę. Poczta nieczynna. Zaczynamy od Pałacu Schönbrunn. Jedziemy tam zieloną linia metra. Dosiada się do nas Japonka, a ….może Koreanka. Nie ważne. Jedziemy razem. W budce z kartkami kupujemy znaczki i adresujemy. W Schönbrunn tłumy. Długo się zastawialiśmy który wariant biletów kupić, czy clasic czy gold czy jeszcze jakiś inny i padło na Classic Pass za 18,50 Euro. Przewidywany czas zwiedzania to 3-4 godziny. Słońce zaczyna co raz bardziej grzać. Nasz bilet obejmował 40 komnat w pałacu, gloriete, labirynt oraz ogród. Rewelacja.

Z pałacu jedziemy do Belwederu. Nie weszliśmy do środka ale prześlijmy się ogrodami, gdzie wejście było darmowe.

Popołudnie spędzamy na Praterze. Siedzimy na ławce o podziwialiśmy szalone rollercoastery, diabelski młyn inne dziwactwa. No istne szaleństwo. Samo wejście do parku Prater jest bezpłatne, płatne są atrakcje.

Na popołudnie zostawiliśmy sobie Donaustadt. Znajduje się tutaj m.in. UNO - City (kompleks budynków należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych w Wiedniu) oraz pawilon wystawowy Austria Center Vienna.

Wracając do hotelu zatrzymujemy się w sklepie na drobne zakupy na jutro na drogę.

Niestety to był nasz drugi i ostatni dzień we Wiedniu.

mirka66 - 2013-05-08 19:00
Super zdjecia.
Schönbrunn jest cudny.Fajny plac zabaw dla dzieci z lustrami itd.
Belweder jest tez piekny.
Ja bylam drugi raz w Wiedniu wracajac z Moldawii w 2011r.( zapraszam wiec do mnie na ogladanie zdjec ).
Wnetrz palacu nie ogladalam bo byly kilometrowe kolejki i szkoda bylo czasu na stanie w nich.Ale jak to mowia do 3 x sztuka.
Mozna we wnetrzach palacu robic zdjecia ?
A jesli tak ,to jest to platne ?

zula - 2013-05-08 21:58
wiosenie, majowo...radośnie !
Śliczne zdjęcia .

tasiemiecc - 2013-05-09 19:11
My mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu. Gdy weszliśmy w bramę na dziedziniec przed pałacem skierowaliśmy się do głównej kasy w której była kilometrowa kolejka. Ale między ludźmi chodziła pani z obsługi i pytała się kto chce kupić jaki bilet i się okazało, że bilet Classic Pass płatny gotówką można kupić w kasie przy samych bramkach do wejścia do pałacu. Tam też kupiliśmy bilet a wejście mieliśmy za 20 min :) Wraz z biletem otrzymuje się audioguide z nagranymi opisami 40 komnat. We wnętrzach nie można robić zdjęć. A szkodą, bo są piękne.

BoRa
BoRa - 2013-05-09 19:14
Komnaty Pałacu Schönbrunn są wspaniałe, ale najbardziej utkwiły mi w pamięci kwitnące w ogrodzie szpalery glicyni.
Ciekawa jestem czy jeszcze tam rosną?

tasiemiecc - 2013-05-10 07:43
Rosną i pięknie kwitną

mirka66 - 2013-05-10 18:53
Jaka jest cena takiego biletu ?

tasiemiecc - 2013-05-11 13:56
My kupiliśmy bilet za 18,50 Euro za osobę

BoRa
BoRa - 2013-08-02 18:58
Skoro jeszcze tam rosną :-) hi hi to powinam je odwiedzić.
A tak na poważnie, to czytając Twoje opisy rośnie mi ochota na sprawdzenie czy coś jeszcze pamiętam ze zwiedzanych dawno temu wiedeńskich zabytków.

Alicja Kobiałka
zwiedziła 17% świata (34 państwa)
Zasoby: 634 wpisy634 600 komentarzy600 3627 zdjęć3627 0 plików multimedialnych0

31.01.2024 - 03.02.2024