Geoblog.pl    tasiemiecc    Podróże    Czechy 2011    Gorące wody, czyli to co tygryski lubią najbardziej :)

Gorące wody, czyli to co tygryski lubią najbardziej :)

Czechy
Czechy, Karlovy Vary

Rano w niedzielę wyjeżdżamy do Karlovych Var. Od znajomej w Polsce dowiedzieliśmy się że "Karlove vary są przepiękneee" dlatego decydujemy się tam wybrać. Droga pusta, jedzie się super. Po ok. 2 godzinach dojeżdżamy do miasta. To takie połączenie troche Wisły, Krynicy, Iwonicza. Karlove vary słynną z dwóch rzeczy:

po pierwsze: uzdrowiska. Znajduje się tu 79 gorących źródeł, z których bije woda mineralna o właściwościach leczniczych powstająca w granitowych skałach macierzystych na głębokości ok. 2 km pod ziemią. Temperatura karlowarskich wód waha się między 41 a 73˚C.

po drugie: Międzynarodowy Festiwal Filmowy: prestiżowy festiwal filmowy, Najlepszy film pokazany w konkursie głównym tej imprezy otrzymuje od międzynarodowego jury nagrodę Kryształowego Globusa. Polskie filmy dwukrotnie otrzymały główną nagrodę festiwalu. Miało to miejsce w 1948 (Ostatni etap w reż. Wandy Jakubowskiej) oraz w 2005 (Mój Nikifor Krzysztofa Krauzego).

Spacerujemy sobie uliczkami, jesteśmy chyba jedynymi Polakami, słychać tylko język rosyjski i niemiecki. Nawet czeskiego brak :p Plany zaczynają nam się zmieniać, mieliśmy tu zostać ,ale decydujemy się jechać w strone niemieckiej granicy.

BoRa
BoRa - 2012-04-21 23:17
Kąpiel w termach - tak, to zdecydowanie tygryski lubią najbardziej. :-).

danach
danach - 2012-05-12 23:35
ładnie tutaj , a kąpiel tygrysków była ?

mirka66 - 2012-08-19 19:50
Piekne miasto nawet zima.

tasiemiecc
Alicja Kobiałka
zwiedziła 17% świata (34 państwa)
Zasoby: 634 wpisy634 600 komentarzy600 3627 zdjęć3627 0 plików multimedialnych0

31.01.2024 - 03.02.2024